Business Buildings Marketing  - Elf-Moondance / Pixabay

Jaký podnikatelský úvěr do začátku?

Rozjezd podnikání se může zdát těžší než před pár lety. Pokud nemáte rodinné úspory, které byste mohli do své nové firmy investovat, pravděpodobně už se poohlížíte po vhodném podnikatelském úvěru. Na trhu je celá řada bankovních institucí nabízejících více či méně výhodné produkty, mezi lídry se v tomto směru řadí i ČSOB banka.


Nabízí celou řadu produktů určených pro podnikatele i firmy a rozhodně se nemusí jednat jen o úvěr v pravém slova smyslu. Třeba takové povolené přečerpání účtu se může hodit i v časech, kdy se firmě daří, jen zrovna nemá ideální cash flow. Pojďme se tedy na vybrané podnikatelské úvěry ČSOB podívat podrobněji.

Kontokorent a přečerpání účtu

Možná nepotřebujete úvěr, ale hodila by se vám nějaká finanční rezerva, po které můžete sáhnout, když nezaplatí některý z klientů. Povolené přečerpání účtu umožňuje ČSOB až do výše 5 mil. Kč, skutečná výše se počítá podle pohybů na účtu v průběhu roku. Výhodou je, že peníze získáte rychle, bez nutnosti dokládat účel jejich použití a zajištění je pouze blankosměnkou.

Podobně funguje i kontokorent, kdy máte od banky předem určený limit pro čerpání peněz a půjčené peníze splácíte měsíčně z finančních prostředků připisovaných ve prospěch vašeho běžného účtu. Výhodou je, že kontokorentní úvěr je vydán bez uvedení konečné doby splatnosti a s výpovědní lhůtou 3 měsíce.

Nejjednodušší z hlediska použití je kreditní karta pro podnikatele. Finanční rezervu s ní máte kdykoliv po ruce bez ohledu na to, v jaké kondici se právě nachází vaše firemní konto. Poskytuje 45 denní bezúročné období, pokud se vám v této době podaří úvěr splatit, budete ho mít úplně zadarmo.

Přečtěte si:  Kreditní karta od Komerční banky
Businessman Laptop Online Man Male  - knuckles_echidna / Pixabay
Jaký podnikatelský úvěr do začátku?

Úvěry a půjčky pro podnikatele

Možná budete zpočátku potřebovat krýt své provozní výdaje. Pak je pro vás vhodný revolvingový úvěr. Poskytuje se zpravidla na dobu neurčitou a nabízí pohyblivou úrokovou sazbu odvozenou z mezibankovního trhu a marže odvozené od firemního rizika. Zároveň nabízí individuální úrokové sazby, které bývají často nižší než u ostatních typů úvěrů.

Pokud potřebujete pouze počáteční investici na nákup podnikatelských potřeb, využijte malý úvěr pro podnikatele umožňující čerpat finanční prostředky, ovšem pokud prokážete účel použití peněz. Ve chvíli, kdy se vám účel použití financí nechce bance dokládat, bude vhodnější rychlý úvěr na podnikání.

Ten můžete čerpat až do výše 1,5 mil. Kč a slouží podobně jako malý úvěr pro podnikatele k pokrytí podnikatelských potřeb na začátku podnikání. Potřebujete ve firmě investovat a dál ji rozvíjet? Účelový úvěr vám to umožní. Jeho čerpání probíhá na základě bance předložených faktur a první splátku je možné odložit až o 12 měsíců.

Jak je vidět, úspěšně podnikat můžete i bez vlastních zdrojů. Není důležité, zda máte vlastní firemní finance, ale to, jak je dokážete dále zhodnocovat. Tak držíme palce.

Mohlo by se vám hodit