Pár rad, jak si vybrat nejlevnější a nejvýhodnější půjčku od banky

Zvažujete, že si vezmete půjčku od banky? Pokud ano, přečtěte si náš článek, ve kterém jsme pro vás připravili několik základních rad pro výběr nejvýhodnějšího úvěru.


Rozmyslete si, kolik potřebujete půjčit a na jak dlouho

Nejdříve si důkladně rozmyslete, jak vysokou částku budete skutečně potřebovat půjčit a na jak dlouhou dobu si splácení rozložíte. Bankovní půjčky obecně umožňují poměrně dlouhou dobu splácení, v některých případech si můžete splátky rozložit až na 10 let. Je dobré si předem uvědomit, jak vysokou částku jste schopní každý měsíc splácet tak, aby to příliš nezatížilo váš rozpočet a dokázali jste bez potíží vystačit s příjmem po celou dobu.

Zaměřte se na výši úrokové sazby a výši měsíční splátky

U bankovních úvěrů je jedním z klíčových parametrů, podle nichž poznáte výhodnost půjčky, výše úrokové sazby. Při hledání vhodné půjčky se tak určitě zaměřte především na tento údaj, naprosto zásadní je pak samozřejmě výše měsíční splátky. Nejnižší bankovní úroky už dnes začínají okolo šesti procent, výhodné půjčky se dají získat jak od velkých hráčů typu České spořitelny, tak i od menších bankovních ústavů, jako je např. Air Bank.

Roli ale hrají i další parametry – někde vás například zvýhodní při včasném splácení, jinde zase nabízejí různé atraktivní odměny, věrnostní slevy a jiné benefity. Při výběru nejlepší bankovní půjčky je tak třeba vzít v úvahu všechny tyto aspekty a podle nich se rozhodnout.

Použijte některý z nezávislých úvěrových srovnávačů

Nejrychlejší způsob, jak si vybrat levný a výhodný bankovní úvěr, je použít některý z webových portálů, zaměřených na srovnání půjček. Takových stránek je hned několik, k těm kvalitním patří např. PůjčkyHned.cz, CoolPůjčky.cz nebo finanční server Půjčko.cz. Vyhledání optimálního úvěru je pak velmi snadné – stačí např. pouze zadat příslušnou částku a vyjede vám kompletní seznam všech úvěrů, které danou částku poskytují.

Přečtěte si:  S online půjčkou obdržíte peníze ihned

Pokud tedy např. potřebujete srovnání půjček ve výši 200 000 Kč, jednoduše zapíšete tuto sumu do příslušného políčka, zmáčknete Enter a ihned se vám zobrazí výpis poskytovatelů, kteří danou částku nabízejí. Porovnání půjček vám navíc poskytne nejen přehled o úrocích, RPSN, době splácení nebo maximální výši půjčky, ale jeho součástí bývají také podrobné recenze včetně tabulky splátek, zkušeností klientů nebo základních informací o dané úvěrové společnosti.

Tip pro vás: Nejrychlejší nebankovní půjčky v Jihlavě si porovnáte v tomto článku.

Srovnání půjček online šetří čas i peníze

Využít srovnání půjček na internetu znamená úsporu času i peněz. Nemusíte zdlouhavě hledat jednotlivé webové stránky bank a na nich ještě vyhledávat konkrétní půjčku, vše máte přehledně na jediném místě. Místo několika hodin tak můžete mít půjčku vybranou třeba během několika minut. Ještě důležitější je ale úspora peněz. U bankovních úvěrů už se může jednat o vysoké částky a porovnání půjček vám tak může ušetřit až desítky tisíc.

Smlouvu si vždy předem přečtěte a pokud si nebudete jistí, ptejte se

I když jsou banky seriózní a nehrozí zde taková nebezpečí, jako u některých nebankovních společností, i tak byste si měli ještě před podpisem celou smlouvu v klidu přečíst. Pokud byste si čímkoliv nebyli jistí, nebo jste něčemu nerozuměli, určitě se nebojte zeptat pracovníků banky.

V každém případě, šance na získání půjčky jsou v poslední době velmi dobré a to nejen pro běžné klienty, ale i pro začínající podnikatele – podnikatelské půjčky jsou nyní ještě dostupnější než tomu bylo v minulosti.