Airport Flight Terminal  - Tumisu / Pixabay

Malý průvodce sjednáním cestovního pojištění

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Nezáleží na tom, kam konkrétně jedete, ale vždy se vyplatí sjednat si cestovní pojištění. Balíček pokryje náklady na hospitalizaci, na ošetření v místních lékařských zařízeních, náklady na převoz do české nemocnice nebo uhradí koupi léků.


Za každý den své dovolené zaplatíte určitou částku peněz a tato platba vám zaručí pokrytí veškerých nákladů spojených s ošetřením. Částka se liší dle typu dovolené a destinace, do které jedete. S pojištěním na cesty se nemusíte bát, že za obyčejné ošetření zaplatíte obrovské částky. K tomuto pojištění je možné sjednat velké množství dalších připojištění. Časté je úrazové, připojištění zavazadel nebo storno zájezdu.

Cestovní pojištění online

Klasickým způsobem je sjednání cestovního pojištění přímo na pobočce nebo po konzultaci s asistentem. Pokud jste na to ale zapomněli, nebo se vám do pojišťovny nechce, stačí se připojit na internet a cestovní pojištění sjednat online. Není to nic těžkého. Některé pojišťovny dokonce nabízejí platnost pojištění do hodiny.

Pojištění na dovolenou

Nezáleží na tom, zda plánujete dovolenou u moře, na lyžích, na horách, nebo jako poznávací výlet. Cestovní pojištění lze sjednat na jakoukoliv cestu do zahraničí.

Porovnání cestovního pojištění

Pojištění do zahraničí nabízí každá pojišťovna. Jejich nabídky se ale výrazně liší. Zásadním rozdílem je cena, kterou udává počet doplňkových služeb. Proto se zde levné cestovní pojištění moc nedoporučuje. Nemusí totiž pokrýt veškeré náklady spojené se zdravotním ošetřením. Proto je vhodnější něco si připlatit. Například každý jistě ocení v případě vzniku pojistné události pomoc českého asistenta na telefonické lince.

Přečtěte si:  Na pobyt v lázních rychle a jednoduše!

Nejlevnější cestovní pojištění po Evropě je možné na den zařídit za 14 Kč, naopak nejdražší se pohybuje kolem 50 Kč.

Dlouhodobé pojištění

Jedete do zahraničí na delší dobu? Pokud tam strávíte více než půl roku, je možné přerušit zdravotní pojištění a spoléhat se pouze na své cestovní pojištění. Po srovnání nabídek různých pojišťoven si jistě vyberete tu nejvýhodnější z variant. Například pro opakované cesty do zahraničí je možné sjednat roční cestovní pojištění, jehož cena se pohybuje od jednoho tisíce korun výš. Samozřejmě můžete využít i různých výhod pro cestování s celou rodinou.

OZP cestovní pojištění

Cestovní pojištění poskytuje i Odborová zdravotní pojišťovna, která má pobočku snad na každém místě v České republice. Může si ho sjednat buď na pobočce nebo velmi snadno online přes internet. Pokud si zvolíme zřízení přes internet stačí vyplnit jednoduchý formulář a po provedení platby si stačí vytisknout dokument, který prokazuje platnost pojištění. Uzavírá se před cestou do zahraničí. Pojišťujeme se proti úrazu nebo ztrátě zavazadla.

Couple Sea Surfboard Surfing Few  - Mylene2401 / Pixabay
Malý průvodce sjednáním cestovního pojištění