Kreditní karta aneb nejlepší kamarád na nákupech

Kreditní karta, nejlepší přítel všech, co milují nákupy nebo třeba rádi cestují. Je to zkrátka výhodná služba pro mnohé z nás. Víte však vše? Co si pod pojmem kreditní karta představit?

Jak funguje kreditní karta?

Kreditní karta a debetní karta jsou dvě rozdílné finanční služby. Debetní karta je pouze kartou od našeho běžného účtu, tedy pouze peněz, které se na účtu nachází. Na druhé straně kreditní karta nemá s běžným účtem vůbec nic společného. Pouze slouží k výběru peněz, které nejsou naše, ale banky. Každý měsíc dostanete rozpočet ke své kreditní kartě. Ten bude k dispozici po celý měsíc. Vybíráte pouze tolik, kolik uznáte za vhodné.

Poté začíná běžet bezúročné období, kdy lze vypůjčené peníze vrátit bez úroku. Pokud částku v tomto období nestihnete splatit, začínají se objevovat úroky.

V čem je kreditní karta výhodná?

Kreditní karta je výhodná zejména díky bezplatné půjčce peněz, pokud stihnete peníze splatit do konce bezúročného období. Dále také umožňuje rozložit splátky až na několik měsíců při neschopnosti splácet. Je vhodná při nejisté finanční rodinné situaci, například v době nemocenské nebo pro čerpání peněz na dovolenou.

Přečtěte si:  Rychlé půjčky bez dokládání příjmů se těší stále větší oblibě

Také je vhodná pro platby v zahraničí– některé banky nabízí velmi výhodný kurz pro výběry a platbu kreditní kartou v zahraničí. Banky mají i různé obchodní smlouvy s partnery. Dostanete tedy i slevy nebo bonusy za samotné používání karty.

Kde si kreditní kartu zařídit?

Kreditní karty nabízí již skoro všechny bankovní i nebankovní společnosti v České republice. Existují však všeobecné podmínky pro uzavření smlouvy. Musíte doložit všechny základní osobní údaje, měsíční příjem. Nabídky jsou velmi různorodé, proto je jen na vás u jaké banky si svou kreditní kartu zřídíte.

Upozornění: Vždy si pročtěte několik nabídek, než tu jednu jedinou podepíšete. A pak už jen hurááá na nákupy!