Jak si vystačit s penězi při studiu aneb studentská půjčka


Jak si vystačit s penězi při studiu aneb studentská půjčka
PublicDomainPictures / Pixabay


Stará osvědčená pravda, že student je vždy chudý, již nemusí být úplně pravdivá. Studenti opravdu nemají lehký život díky každodennímu studiu a dnes bohužel i sehnání brigády je pohádkou samotnou. Pokud si navíc i přes veškeré úsílí student brigádu sežene, tak i v tomto případě finance nemusí vystačit. Jak je to možné?

Ceny šplhají neustále nahoru a tak už mnoho peněz na učebnice nezbývá, hlavně pro studenty, kteří se rozhodli studovat v jiném než rodném městě. Jak se dostat z bezútěšné situace?

Je studentská půjčka risk?

Na předchozí otázku máme jednoznačnou odpověď. Studentská půjčka v žádném případě risk není. Už i český finanční trh začal v dnešní době reagovat na zvýšenou poptávku studentů po půjčkách, je tedy možnost vybírat z mnoha různorodých produktů. I tak má studentská půjčka své zásady (psali jsme v tomto článku). Je hezké si půjčit peníze a žít pravý studentský život. Na druhou stranu každá půjčka se musí splatit, pokud tedy nejste ve finanční tísni, zůstaňte raději bez půjčky. A co pro ty ostatní, co dojíždějí, mají podnájem a nemají peníze? Vy se usaďte a dočtěte tento článek.

Přečtěte si:  Nebankovní poskytovatelé půjček většinou nehrají fér!

Studentské půjčky nabízejí všechny banky na trhu. Přečtěte si tedy veškeré možné nabídky. Po vybrání těch, které vás zaujali, je vhodné navštívit osobně pobočky bank a doptat se na všechny nejasné informace. A neříkejte, že žádné nejsou! Poté už sepíšete smlouvu a půjčka je doma.
A nemusíte se rozhodně bát, že jste první. Studentské půjčky se hojně využívají na zaplacení školného nebo studia v zahraničí.

Kdy musím půjčku splatit?

Je jasné, že student není schopen půjčku splatit v období, kdy studuje. Půjčku tedy začínáte splácet, až když dosáhnete ustálený měsíční příjem ve svém budoucím zaměstnání. Takže nemusíte mít obavy a užívejte krásný studentský život naplno a s úsměvem!