Jak si vystačit s penězi při studiu aneb studentská půjčka


Jak si vystačit s penězi při studiu aneb studentská půjčka
PublicDomainPictures / Pixabay

Stará osvědčená pravda, že student je vždy chudý, již nemusí být úplně pravdivá. Studenti opravdu nemají lehký život díky každodennímu studiu a dnes bohužel i sehnání brigády je pohádkou samotnou. Pokud si navíc i přes veškeré úsílí student brigádu sežene, tak i v tomto případě finance nemusí vystačit. Jak je to možné?

Ceny šplhají neustále nahoru a tak už mnoho peněz na učebnice nezbývá, hlavně pro studenty, kteří se rozhodli studovat v jiném než rodném městě. Jak se dostat z bezútěšné situace?

Je studentská půjčka risk?

Na předchozí otázku máme jednoznačnou odpověď. Studentská půjčka v žádném případě risk není. Už i český finanční trh začal v dnešní době reagovat na zvýšenou poptávku studentů po půjčkách, je tedy možnost vybírat z mnoha různorodých produktů. I tak má studentská půjčka své zásady (psali jsme v tomto článku). Je hezké si půjčit peníze a žít pravý studentský život. Na druhou stranu každá půjčka se musí splatit, pokud tedy nejste ve finanční tísni, zůstaňte raději bez půjčky. A co pro ty ostatní, co dojíždějí, mají podnájem a nemají peníze? Vy se usaďte a dočtěte tento článek.

Přečtěte si:  Bankovní účet zadarmo

Studentské půjčky nabízejí všechny banky na trhu. Přečtěte si tedy veškeré možné nabídky. Po vybrání těch, které vás zaujali, je vhodné navštívit osobně pobočky bank a doptat se na všechny nejasné informace. A neříkejte, že žádné nejsou! Poté už sepíšete smlouvu a půjčka je doma.
A nemusíte se rozhodně bát, že jste první. Studentské půjčky se hojně využívají na zaplacení školného nebo studia v zahraničí.

Kdy musím půjčku splatit?

Je jasné, že student není schopen půjčku splatit v období, kdy studuje. Půjčku tedy začínáte splácet, až když dosáhnete ustálený měsíční příjem ve svém budoucím zaměstnání. Takže nemusíte mít obavy a užívejte krásný studentský život naplno a s úsměvem!