Můj příjem není dostatečný. Mám nárok na půjčku?


Můj příjem není dostatečný. Mám nárok na půjčku?
PublicDomainPictures / Pixabay

Pokud vám statistiky poukazující na průměrnou mzdu českého obyvatele připadají tak trochu smíchu a absurdní, jistě nám dáte za pravdu, že vás plat ani finanční situace není příliš příznivá. S největší pravděpodobností si klepete na čelo s dotazem: „A kdo to proboha má?“. Na tuto otázku vám bohužel neodkážeme odpovědět, pomoci vám však můžeme v případě, že jste se dostali do tíživé finanční situace, ze které je jediného úniku prostřednictvím půjčky.

Půjčka u banky

Rozhodnete-li se požádat o finanční výpomoc banku ve svém okolí, s největší pravděpodobností se setkáte s odmítavým přístupem. Pokud zástupce bankovní společnost neshledá váš příjem dostatečný a pravidelný nebo se nachází ve zkušební lhůtě, či máte podepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou, na nárok na půjčku od banky můžete s největší pravděpodobností zapomenout. To samé platí také v případě, že vaše jméno zdobí neoblíbený rejstřík dlužníků. Co dělat v takové situaci?

Odpovědí jsou nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Pokud jste se tedy u bankovní instituce setkali s vlnou nevole, zkuste zvolit alternativní řešení, které představují nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu.

Přečtěte si:  Proč banka zamítla vaši žádost o půjčku?

Nebankovní instituce totiž často vůbec nezajímá, jak vysoký je váš příjem, jestli jste zaměstnaní nebo kolik činí váš důchod, či mateřská. Na takovou půjčku zpravidla dosáhne téměř každý bez rozdílu. U nebankovních půjček se však připravte na vyšší úroky, které jsou odpovědí na riziko, které musí společnosti podstupovat. Více o nebankovních půjčkách zde.