Můj příjem není dostatečný. Mám nárok na půjčku?


Můj příjem není dostatečný. Mám nárok na půjčku?
PublicDomainPictures / Pixabay


Pokud vám statistiky poukazující na průměrnou mzdu českého obyvatele připadají tak trochu smíchu a absurdní, jistě nám dáte za pravdu, že vás plat ani finanční situace není příliš příznivá. S největší pravděpodobností si klepete na čelo s dotazem: „A kdo to proboha má?“. Na tuto otázku vám bohužel neodkážeme odpovědět, pomoci vám však můžeme v případě, že jste se dostali do tíživé finanční situace, ze které je jediného úniku prostřednictvím půjčky.

Půjčka u banky

Rozhodnete-li se požádat o finanční výpomoc banku ve svém okolí, s největší pravděpodobností se setkáte s odmítavým přístupem. Pokud zástupce bankovní společnost neshledá váš příjem dostatečný a pravidelný nebo se nachází ve zkušební lhůtě, či máte podepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou, na nárok na půjčku od banky můžete s největší pravděpodobností zapomenout. To samé platí také v případě, že vaše jméno zdobí neoblíbený rejstřík dlužníků. Co dělat v takové situaci?

Odpovědí jsou nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Pokud jste se tedy u bankovní instituce setkali s vlnou nevole, zkuste zvolit alternativní řešení, které představují nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu.

Přečtěte si:  Fio banka nabízí výběr z bankomatů zdarma

Nebankovní instituce totiž často vůbec nezajímá, jak vysoký je váš příjem, jestli jste zaměstnaní nebo kolik činí váš důchod, či mateřská. Na takovou půjčku zpravidla dosáhne téměř každý bez rozdílu. U nebankovních půjček se však připravte na vyšší úroky, které jsou odpovědí na riziko, které musí společnosti podstupovat. Více o nebankovních půjčkách zde.