Kde vám vrátí za řádné splácení část splátek?

Splácíte vždy řádně, včas a bez sebemenších problémů? Pak určitě vyhlížíte novou možnost nejedné banky, a to vrácení jisté části splátek. To zavádí již každá druhá banka s tím, že naláká nové klienty na její finanční produkty.


Vrácení splátek za řádné splácení najdete už u čtyř bank

Jedná se například o Českou spořitelnu, Air Bank, GE Money Bank a Komerční banku, jež se právě touto cestou vydaly. U každé se navíc jedná o různé podmínky a různé vrácené částky. Například u Air Bank vám bude odpuštěno několik splátek a navíc budete mít garantovanou výhodnější, bonusovou úrokovou sazbu, díky které taktéž nemálo ušetříte. U České spořitelny je situace trochu odlišná, a to, že za řádné splácení získáte 5 % z každé řádně uhrazené splátky, což vám bude přeposláno na zvláštní účet, na kterém se vám tato částka bude úročit pěti procenty ročně.

Jiná banka, jiný mrav

Každá banka tedy zavedla odlišné podmínky a odlišné výhody, avšak u všech se vrácené částky pohybují okolo tisícovek. Kupříkladu u České spořitelny získáte za řádné splácení půjčky 200 000 Kč, kterou máte splácet po dobu 5 let, až 15 630 Kč zpátky. U Air Bank byste v takovém případě získali 36 738 Kč zpátky. A u GE Money Bank by se vrácená částka vyšplhala až k 22 855 korunám.

Přečtěte si:  Máte dluhy? Oddlužení je vyřeší

Je řádné splácení výhodné?

Rozhodně se tedy řádné splácení vyplácí, a to u jakékoliv banky. Získáte tak totiž finanční prostředky navíc, které můžete použít na cokoliv. Pokud tedy můžete, nikdy řádné splácení neodkládejte a vždy si jej bedlivě hlídejte, aby vám ani jedna koruna neutekla!