3 problémy při sjednávání půjčky

Menší či větší obnos finančních prostředků vám dnes již půjčí takřka všude. V supermarketech, u nebankovních společností, ale i v bankách. Ovšem ani takové půjčování se mnohdy neobejde bez problémů, které vám mohou celý proces značně znepříjemnit.


S jakými problémy můžete při půjčování finančních prostředků počítat? Na následující řádky jsme pro vás sepsali tři nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat při sjednávání půjčky také vy. Jaké to jsou? Dočtete se níže…

Problém č. 1 – nepříliš optimistická finanční minulost žadatele

Měli jste v minulosti problém se splácením půjčky nebo hypotéky? Nebo dokonce stále ještě máte u nějakého věřitele „menší vroubek“? Pak počítejte s tím, že banka vám žádost o půjčku s největší pravděpodobností neschválí. U některých nebankovních společností jsou však vaše šance na získání finanční injekce stále velmi vysoké.

Problém č. 2 – nedostatečný příjem

Každá banka i nebankovní společnost má své limity, dle kterých se rozhodují, zda vám půjčku poskytnou nebo nikoli. U banky s největší pravděpodobností nepochodíte, pokud pobíráte pouze důchod, mateřskou nebo jste nezaměstnaní. U nebankovních společností jde o jejich individuální posouzení.

Přečtěte si:  Soukromá půjčka od Be

Problém č. 3 – záznam v registru dlužníků

Pokud vám vaše finanční problémy přerostly přes hlavu, mohli jste si vysloužit nelichotivý záznam v registru dlužníků. Ovšem i tehdy, pokud svůj závazek uhradíte, bankovní úředník tento minulý záznam uvidí a často jej považuje za důvod k zamítnutí žádosti.