Je Americká hypotéka od České spořitelny výhodná?

Je Americká hypotéka od České spořitelny výhodná?

Je Americká hypotéka od České spořitelny výhodná?Stejně jako všechny hypotéky, úvěry i krátkodobé půjčky, je i Americká hypotéka od České spořitelny nejvýhodnější, když si ji sjednáte na co nejkratší možnou dobu, tedy na jeden rok.


Co se stane, když si budete chtít sjednat Americkou hypotéku na delší dobu?

Pokud si budete chtít sjednat tento druh hypotéky od České spořitelny na delší období, připravte se, že budete mnohem více přeplácet. Například oproti 12 015 korunám, které České spořitelně dáte navíc za to, že vám poskytla finance na jeden rok, budete připlácet až 120 tisíc korun za půjčku 150 000 Kč na 15 let. Už z tohoto jednoduchého příkladu je vidět, že skutečně nejvýhodnější je mít co nejkratší dobu splácení. Ovšem to jsme si ukázali pouze na částce 150 tisíc korun. Co by se stalo, kdybyste si chtěli půjčit víc?

Kolik budete měsíčně splácet za Americkou půjčku od České spořitelny, pokud si půjčíte 300 000 korun?

Ani u částky 300 000 korun se filozofie co nejkratšího splácení nemění. Pokud si zažádáte o tuto částku na jeden rok, budou vaše měsíční splátky činit sice neuvěřitelných 25 960 korun, ovšem přeplatíte pouhých 17 769 korun. Zažádáte-li si však o tuto částku na maximální možnou dobu, tedy patnáct let, budou vaše měsíční splátky sice o poznání nižší, tedy pouhých 2 760 korun, ovšem přeplatíte celých 119 141 korun. A kdo dnes má k dispozici přes sto tisíc, aby je mohl jen tak odevzdat bance?

Přečtěte si:  Nebankovní půjčka Praha: kde si nejlépe půjčit?

Proč je krátkodobá půjčka výhodnější?

Zajímá vás, proč tomu tak je? Je to jednoduché! Pokud si půjčíte na krátkou dobu, má banka mnohem větší jistotu, že půjčku splatíte, že bude mít peníze skutečně do jednoho roku k dispozici a tak bude moct za rok poskytnout peníze dalším klientům. Půjčíte-li si však na delší dobu, je větší šance, že se dostanete do platební neschopnosti, že půjčku nesplatíte včas a že tedy banka přijde o své peníze, které by tak mohla využít jiným způsobem.