Jak vybrat vhodnou nebankovní půjčku

Ideální nebankovní půjčka je taková, která má co nejnižší úroky, vstřícného poskytovatele, minimum nároků a maximum doplňkových služeb, jako je například pojištění schopnosti splácet či odložení splátkového kalendáře o pár dnů nebo týdnů. Nebankovní půjčky ale nejsou vždy skvělé a výhodné, vyplatí se proto porovnávat, protože na trhu je spoustu různorodých nabídek.


Možností je hned několik desítek

Několik desítek různých nabídek je na trhu stále – ačkoliv jej opustila řada poskytovatelů, kteří nesplňují podmínky dané novým zákonem o spotřebitelském úvěru. Pojďme si proto porovnat dvě velmi oblíbené a rozšířené půjčky, které určitě zná každý z vás přinejmenším podle jména. Číslem jedna je dnes společnost Home Credit, která na trhu působí už spoustu let a patří k těm opravdu nejvíce prověřeným poskytovatelům nebankovních půjček. Dvojka bude Zaimo půjčka, se kterou si můžete bez větších problémů půjčit i sto tisíc korun na dobu čtyř let. Takže kdo vyjde z měření sil jako vítěz?

Název půjčky Home Credit Zaimo půjčka
Možná výše úvěru 10 až 200 tisíc korun 25 až 108 tisíc korun
Doba splácení 12 až 84 měsíců (tj. až 7 let) 12 až 48 měsíců (tj. až 4 roky)
Poplatky navíc Ne Ne
Nutný pravidelný příjem Ano Ne
Úrok / RPSN od 9, 82 / 10,3 % 14,07 / 15 %
Přečtěte si:  Nebankovní půjčky online jsou stále populárnější

Zaimo vychází z tohoto duelu jako poražená, ale určitě bude výhodnější pro ty, kteří nemohou doložit pravidelný příjem v určité výši. Sjednat si ji může podle podmínek uvedených na oficiální webové prezentaci každý, kdo má české občanství (ale i Slováci s trvalým pobytem), vlastní mobil a bankovní účet. Přesto však bude ověřována bonita klienta, takže nečekejte, že bude půjčka při žádosti automaticky schválena. Míra schválení je ovšem poměrně vysoká, tudíž se není důvod obávat předem – pravděpodobně to totiž opravdu vyjde.

Home Credit je naproti tomu jasná klasika, na trhu totiž působí už dlouhá léta a má za sebou nejen stabilní finanční zázemí, ale je aktivní dokonce v řadě jiných evropských zemí. Až dvě stě tisíc korun, možnost vrácení části úroků při dodržení splátkového kalendáře, současně bez nutnosti shánět ručitele. Kupte si zboží na splátky nebo vybavení do domácnosti, úrok je tu poměrně dost výhodný pro každého. Není proto nejmenší důvod o podobném postupu vůbec nepřemýšlet, když začnou určité finanční problémy!