Co vám napoví, že je půjčka nevýhodná?

Co vám napoví, že je půjčka nevýhodná?
Eukalyptus / Pixabay

Způsobů jak a kde si půjčit je poměrně mnoho. Mezi poskytovateli finanční podpory se však najde také řada podvodníků, kteří se snaží zbohatnout (a že se jim to náramně daří) na tíživé finanční situaci ostatních. Přinášíme vám proto pár rad a praktických tipů, díky kterým poznáte, že půjčka dané společnosti má k solidní půjče opravdu hodně daleko.


Kdy je půjčka nevýhodná?

Dostala se vám do rukou smlouva, která je dlouhá jako pracovní týden? Nebo jste se v jednotlivých odstavcích zamotali tak, že jste na konci řádku nevěděli, co bylo psáno na jeho začátku? Případně jste k přečtení obchodních podmínek potřebovali lupu? Setkat se můžete také s řadou zkratek, tolik oblíbených hvězdiček a dalších symbolů, které mají spotřebitele pouze zmást. Tohle všechno vám napoví, že společnost nepatří zrovna mezi nejserióznější a víte, že je půjčka nevýhodná.

.

Sankce za pozdní splácení půjčky

Také o jejich výši byste měli být informování buďto v samotné smlouvě nebo v jejich obchodních podmínkách. Stát se může cokoli, takže smlouvy, ve kterých naleznete nepřiměřeně vysoké náklady na zpožděnou splátku, raději nepodepisujte. Pozor si dávejte také na data splatnosti, která vám mohou mnoho napovědět. Všímejte si také toho, zda je nutno vypůjčenou částku vracet měsíčně nebo týdně. I na tom zbohatlo několik institucí.

Přečtěte si:  Půjčka Ostrava vyřeší vaše finanční problémy

Pozor na výši půjčky

Pokud by vaše náklady pokryla rychlá půjčka 5000, je velmi zbytečné půjčovat si více. I když může pokrýt půjčka 100000 Kč náklady na pěknou dovolenou hezky v teplíčku nebo náklady na koupi staršího vozidla, proč si půjčovat na zbytečnosti, které nám při prohlédnutí účtů příliš radosti nepřinesou? Vždy proto zvažte své skutečné možnosti, a pokud s penězi nevyjdete, půjčte si přiměřené množství, které jste schopni v termínu splatit! Jen tak vám může být půjčka skutečně přínosná!