Chcete si půjčit? Zjistěte si všechny dostupné informace


Chcete si půjčit? Zjistěte si všechny dostupné informace
wolter_tom / Pixabay


Chcete si půjčit? Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. I tak si můžete připadat bezprostředně před výplatou. Když se k takové situaci přidá navíc nevyhnutelná investice nebo zdravotní problém, který vyžaduje nemalé finanční prostředky, začnete si klást otázku: „Kde mi půjčí? Bude mi poskytnuta půjčka na bydlení nebo půjčka na auto? Způsobů jak a kde si půjčit je poměrně dost. Vybrat ovšem ten nejlepší a nejsolidnější, to už vyžaduje notnou dávku finanční gramotnosti. A ta bohužel řadě Čechů chybí.

Informace, informace, informace

A ještě jednou informace – tak přesně na ty byste se měli zaměřit ještě předtím, než samotnou společnost oslovíte. Vůbec nesejde na tom, zda si hodláte půjčit u instituce bankovní, či nebankovní, dostatkem informací nic nezkazíte. Pátrejte na internetu, v obchodním rejstříku, na diskuzích nebo v referencích. Čím více pozitivních ohlasů, tím lépe! Prohlédněte si také porovnání půjček, které nabízí řada internetových stránek.

Chcete si půjčit? – Nebojte se zeptat

Ať už výše splátek, datum splácení, RPSN nebo cokoli jiného vám bude nejasné, nebojte se zavolat, napsat nebo konkrétní instituci navštívit. Nerozumíte-li právním kličkám, které řada společností tak ráda používá, přizvěte si na návštěvu právníka, který vám sice jednotlivé pojmy a větné spojení asi zdarma nevysvětlí, nicméně ve finále můžete ušetřit nemalé peníze. A to samé platí také o smlouvách. Vše si pečlivě přečtěte a prostudujte a hlavně nikdy nic nepodepisujte bez rozmyslu. Najdete-li ve smlouvě prázdná místa, ptejte se na jejich důvod a raději od smlouvy odstupte, dokud je ještě čas.

Přečtěte si:  Česká Spořitelna nabízí úvěr na 500 000 Kč

Pozor na placené linky

Zveřejnila společnost své telefonní číslo začínající předčíslím 906? Se stoprocentní jistotou se jedná o linku s vysokým tarifním zatížením. Výpis od telefonního operátora vás pak může nemile zaskočit. Dávejte proto pozor na to kam a komu voláte a těmto společnostem, které chtějí zbohatnout na dotazech a nevědomosti ostatních, se raději vyhýbejte.