Daňové ráje


Daňové ráje
geralt / Pixabay

V současnosti, z důvodu stejného daňového zatížení fyzických i právnických osob je určitě výhodnější podnikání prostřednictvím právnické osoby. Zřizovací náklady jsou sice vyšší, ale společník ručí za závazky podnikání jen do výše svého nesplaceného vkladu, a zároveň může obchodní společnost kdykoliv prodat, a to zpravidla se ziskem.

Založení každé společnosti musí mít potřebné náležitosti. Velmi zajímavé je offshore podnikání. Patří mezi novinky na trhu. Velmi jednoduchý a rychlý proces je založení offshore společnosti. Co to vlastně offshore společnost je? Jde o společnost založenou v zemi, která splněním některých podmínek nebo na základě speciálního zákona nemusí zdaňovat své příjmy ani podávat daňové přiznání a audit.

Co jsou daňové ráje

Velkou výhodou v začátcích podnikání je i využití anonymity vlastníka, daňové úspory, ochrana majetku před nároky budoucích věřitelů a také výhoda, že mnohé náklady sloužící k dosažení vlastního zisku lze považovat za daňové náklady.

Těmto zemím se také říká daňové ráje. Ve světě najdeme i země, kde počet těchto založených společností přesahuje počet domácích obyvatel. Jsou i země, které příjmy offshore společností zdaňují velmi nízkou, ne však paušální daní. Společnost standardně vlastní akcionáři a je vlastněna jedním nebo více řediteli. Aby byla zajištěna ochrana identity skutečných vlastníků, používají se tzv.. jmenovaní akcionáři a ředitelé.

Přečtěte si:  Prověřené nebankovní hypotéky

Offshore podnikání je velmi zajímavou formou podnikání.