Máte dluhy? Oddlužení je vyřeší

Jsou to jenom velmi dostupné půjčky, ale i nejistá doba, co může lidem způsobit velké problémy. Ti si tak půjčí více, než zvládnou splácet, a mohou se tak dostat do dluhových problémů, takzvaných dluhových pastí. Naštěstí i ty mají řešení, a tím je oddlužení. Jedná se o zákonnou formu, kterou v posledních letech využívá stále více lidí, kteří tak mohou začít s čistým štítem. Samozřejmě je ideální volbou obrátit se na radu profesionálů, kteří nejenom pomohou v sepsání samotné žádosti, ale i poradí v dalších otázkách, které oddlužení fyzické osoby doprovází. Navíc jakmile soud o možnosti oddlužení, neboli osobního bankrotu rozhodne, nemusí se daný člověk již bát exekucí a dalších problémů.


Princip celého oddlužení je jednoduchý. Je třeba vzít v potaz veškeré dluhy, které daná osoba má. Následně dojde ke sloučení dluhu a je stanoven splátkový kalendář, který je třeba dodržovat. Výhodou této metody je však i to, že často stačí zaplatit pouze 30% celkové částky, a zbytek je zcela odpuštěn. Poté daná osoba začíná se zcela čistým štítem, a bez jakýchkoliv dluhů. Navíc ve chvíli, kdy je osobní bankrot vyhlášen nemohou zasáhnout exekutoři, a tak si daný dlužník může zachránit nejenom majetek, ale třeba také střechu nad hlavou. I to je výhoda, pokud oddlužení využijete i vy.

Přečtěte si:  Jednotlivé druhy exekucí

Samozřejmě jak již bylo řečeno, každá žádost musí mít své náležitosti, a tak byste se měli obrátit na profesionála, který vám nabídne bezplatné poradenství, jak z dluhové pasti. Samozřejmostí je naprosto seriózní jednání, díky kterému budete moci opět žít spokojený život bez toho, abyste se báli, že vašimi dveřmi stojí exekutoři, kteří chtějí váš majetek. Ti na vás nemohou. Dá se říci, že tato metoda je podobný postup, jako když firmy v případě platební neschopnosti vyhlašují insolvence.