Co mě čeká v rámci procesu osobní bankrot?


Přerostly vám dluhy přes hlavu? Napůjčovali jste si nepřiměřené vysoké částky, které teď nemůžete splatit? Lepíte jednu půjčku půjčkou druhou a ve vaší poštovní schránce se začínají objevovat první upomínky i výhružky exekucí?

Nenechávejte svou tíživou situaci zajít ještě dál a začněte pátrat po vhodném řešení, které ulehčí nejen vašemu domácímu rozpočtu, ale především nahlodané psychice. Pro dlužníky svítá nová naděje díky tzv. osobnímu bankrotu.

Co je to osobní bankrot a kdo má na něj nárok?

Osobní bankrot, neboli oddlužení je šancí na nový začátek bez dluhů. Ale aby to nebylo tak jednoduché… osobní bankrot nemůže vyhlásit jen tak někdo. Základní podmínky hovoří o tom, že dlužník má více věřitelů, svým závazkům není schopný po určitou dobu dostát a má pravidelný a dostatečný příjem. V následujících pěti letech z něj musí uhradit alespoň 30% dluhů.

Chovejte se ke svým dluhům zodpovědně! Využijte možnost osobního bankrotu.

To, zda máte na osobní bankrot nárok, prozkoumá místně příslušný soud. Pokud vám oddlužení schválí, získáte jistotu, že na vás nemohou exekutoři, ale zároveň budete žít po dobu pěti let na hranici chudoby. Pokud tuto strastiplnou cestu vydržíte až do konce, máte šanci na nový začátek konečně bez dluhů!

Přečtěte si:  Kde vám vrátí za řádné splácení část splátek?

Co mě v rámci osobního bankrotu čeká?

Jako první získáte naději, že se jednoho dne nevrátíte do vybíleného bytu, popřípadě bytu, jehož součástí budou nechvalně známé žluté nálepky, s nápisem exekučně zabaveno. Během pěti let na vás exekutoři ani věřitelé nemohou a vaše dlužná částka se dále nebude navyšovat.

Na druhou stranu budete muset vyžít z nezabavitelného minima (je součástí životního minima), které rozhodně neslibuje žádné závratné částky. Pokud v průběhu splácení dluhů přijdete k dalším penězům navíc (rodinné dary, výhry v loteriích, dědictví apod.), vše bude podléhat insolvenci. Na konci této strastiplné cesty vás však čeká naprosto nový život konečně bez dluhů!