Co dělat v případě, kdy mi banka nepůjčí?


Co dělat v případě, kdy mi banka nepůjčí?
Picdream / Pixabay

Zeje vaše bankovní konto prázdnotou? Jinak na tom není ani vaše peněženka? Z čeho zaplatit nájem nebo pravidelné nákupy? Odpovědí mohou být půjčky. Žádali jste o větší, či menší finanční zálohu banku ve vašem okolí? Vaše žádost byla bohužel zamítnuta? Nezoufejte, nic ještě není ani zdaleka ztraceno.

Co tedy dělat, když mi banka nepůjčí? Pomoci by vám mohly právě nebankovní instituce, které jsou ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a shovívavější. Máte záznam v nechvalně známém registru dlužníků? Nebo jste snad nesehnali věřitele, případně nemovitost jako zástavu? Nezoufejte, i v takových situacích vám nebankovní instituce mohou půjčit zajímavý finanční obnos.

Banka nepůjčí aneb jak získat půjčky na bydlení i auto

Chcete se konečně osamostatnit a vylétnout z rodinného hnízdečka? Brzdí vás však nedostatek finančních prostředků a klacky, které vám hází banky pod nohy? S nebankovní institucí může být půjčka na bydlení poskytnuta také vám. Můžete si tak dovolit koupi nového bytu, či domu, rekonstrukci bytového jádra, nebo vybavení bytu. Zařízený byt již máte a nyní řešíte problém s dopravou? Zažádejte si o úvěr na auto a splňte si svůj motorový sen. Většina nebankovních půjček je bezúčelných, nemusíte proto dokazovat, na co chcete finanční prostředky použít.

Přečtěte si:  Rychlá půjčka do 5 000 korun

Jak si zažádat o nebankovní půjčku?

Způsob je vcelku jednoduchý a o své peníze můžete požádat pěkně z pohodlí svého domova. Ve většině případů stačí vyplnit online formulář, který je na webových stránkách konkrétních institucí a odeslat jej ke schválení. Vyplnění online formuláře vám nezabere více, než pár minut.

Naopak finanční prostředky vám mohou být poskytnuty téměř okamžitě. Zpravidla se jedná o několik hodin nebo dní. Pozor si však dávejte na to, u koho si půjčujete a na výši úroků. Také dodržujte pravidelný splátkový kalendář. V opačném případě byste se totiž mohli dočkat nepříjemně vysokých úroků.