Prověřené nebankovní hypotéky

Prověřené nebankovní hypotéky
AlexanderStein / Pixabay

Období Vánoc je největší zátěží nejen pro naši psychiku, ale především peněženku a bankovní konto, které jakoby prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a nezbylo z něj zhola nic. Za co nakoupit vánoční dárky, z čeho zaplatit nájem? To jsou otázky, které trápí stále více Čechů. Jediným řešením, které vás vyvede z finanční tísně, je bezpochyby větší, či menší půjčka. Takovýchto produktů je v České republice spousta. Jak se zorientovat v jednotlivých nabídkách a co dělat, když vám banka odmítne půjčit? To se dozvíte na následujících řádcích.


Co když mi v bance nepůjčí?

Zamítla banka vaši žádost o půjčku z důvodu malých příjmů? Zdobí vaše jméno registr dlužníků? Nebo jste zkrátka nesehnali zástavu, či ručitele? Ať jsou důvody pro neposkytnutí půjčky bankou jakékoliv, neklesejte na mysli. Na trhu existuje spousta nebankovních institucí, které nezajímá výše vašich příjmů, to, zda se vaše jméno nachází v registru dlužníků, ani to, jestli máte ručitele nebo zástavu. Nebankovní instituce jsou ke klientům mnohonásobně vstřícnější.

Ve společnosti však panuje poměrně skeptický názor ohledně nebankovních půjček. To je dáno především tím, že se čas od času objeví podvodník, kterého zajímá pouze vlastní dobro a neštítí se okrást důvěřivé jedince. Jak takovým lidem nenaletět?

Přečtěte si:  Dostupnější půjčky jsou symbolem dnešní doby

Prověřené nebankovní hypotéky – rady a tipy

Na co si dát pozor při uzavírání nebankovní hypotéky?

V první řadě myslete na to, že zaplatit někomu dopředu poplatek za zprostředkování nebo schválení půjčky se rovná vyhození peněz do vzduchu. Takové společnosti, které po vás chtějí zástavu nebo nejrůznější druhy poplatků ještě před samotným poskytnutím půjčky rozhodně nepatří mezi společnosti solidní.

Dávejte si také pozor na výši měsíčních úroků a hodnotu RPSN, která by neměla přesáhnout 100%. V neposlední řadě je nutno hypotéku nebo půjčku splácet v pravidelných intervalech. V opačném případě na vás totiž mohou čekat nemalé pokuty.