Nebankovní poskytovatelé půjček většinou nehrají fér!

Nebankovní poskytovatelé půjček většinou nehrají fér!
geralt / Pixabay


Proboxovat se všemi potřebnými formalitami až k získání bankovní půjčky je komplikované a mnohdy nemožné, trvá to ve většině případů dlouho a ne všem se to podaří. Mnozí vědí, že jsou již předem diskvalifikováni. Proto přibývá těch, kdo se obracejí se žádostí o půjčku na některou z nebankovních institucí, které se objevují jako houby po dešti a vy byste měli vědět, že nebankovní poskytovatelé půjček nemusí hrát vždy fér!

Rozhodnete-li se však pro toto řešení – neuděláte chybu? Podle zjištění České obchodní inspekce bohužel většinou ano!

Důsledné kontroly

Stále se množící případy stížností na některé nebankovní poskytovatele půjček a úvěrů a jejich netransparentní podmínky vedly inspektory ČOI k tomu, že se zaměřili na fungování těchto institucí a jejich zjištění je přímo alarmující! V celých 57% případů se zákazníci nebankovních ústavů setkají s nefér jednáním. Nebankovní poskytovatelé půjček hromadně porušují závazné právní předpisy, a to často i ve více bodech najednou.

Klamavá reklama

Nejčastějším „podfukem“, se kterým se můžete setkat, je tzv. klamavá reklama. V praxi to znamená, že instituce inzeruje nepravdivé údaje o parametrech produktu, který nabízí, a teprve při podpisu smlouvy zjistíte, pokud si ji tedy řádně prostudujete, že podmínky, za kterých se zavazujete půjčku splácet, jsou výrazně odlišné od těch, které jste na základě reklamy předpokládali, ať již se jedná o vyšší úroky, dříve nezmíněné poplatky nebo nehorázně vysoké sankční poplatky v případě banálních pochybení z vaší strany.

Přečtěte si:  Nejvýhodnější termínované vklady

Jak se bránit?

Jediným způsobem obrany je řádně si před podpisem pročíst celou smlouvu a nepodepisovat nic, co jste si předem ústně nedojednali. Jestliže se vám podmínky jeví být nejasné a neprůhledné, běžte raději jinam!