Na co všechno se u banky připravit při žádosti o půjčku?

Jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná? Že nějak takto vypadá vaše aktuální finanční situace? Nemáte na zaplacení nájmu, nemáte z čeho uhradit fakturu od telefonního operátora a nemáte dokonce ani prostředky na zaplacení obědů pro své dítko? Pak je nejvyšší čas začít svou finanční situaci řešit.


Řešení ve formě půjčky využívá 80 % osob, které mají s problémy s financemi. Je-li to i váš případ, pak budete s největší pravděpodobností mířit v první řadě do banky. Zde se ovšem připravte na poměrně zdlouhavý a náročný kolotoč dokazování a papírování. Pojďme se podívat, co všechno vám v bance čeká, pokud zde chcete čerpat půjčku.

Připravte se… začínáme

V první řadě se připravte na otázky týkající se vaší finanční minulost. Bankovnímu úředníkovi můžete lhát sebevíce, problémy s financemi na vás ovšem prozradí registru dlužníků, který banky důkladně prohlížejí. Pokud záznam v registru nemáte, pak se bude bankovní úředník soustřeďovat na vaše povolání a s největší pravděpodobností bude vyžadovat potvrzení od vašeho zaměstnavatele o výši příjmů nebo doložit poslední daňové přiznání.

Přečtěte si:  Jsou nebankovní půjčky opravdu tak nevýhodné?

Co dál?

Dalším krokem je zpravidla posuzování příjmů vaší domácnosti a dotazy ohledně ručení. To v případě, žádáte-li o vyšší částky. Tehdy po vás může banka požadovat ručení ve formě nemovitosti nebo dalšío spolužadatele. Pokud proces ustojíte a vyjdete z něj bez ztráty pomyslné kytičky, obratem vám bude částka poukázána na váš bankovní účet.