Na co si dát pozor – změna dodavatele energií


Na co si dát pozor - změna dodavatele energií
OpenClips / Pixabay


Také čas od času narazíte na dobře oblečené pány v oblecích, o kterých byste si vy – obyčejní lidi mohli nechat akorát tak zdát? Najednou před sebou vidíte řadu letáků, smluv a dalších písemností, které čekají pouze na váš podpis? Sliby jako snížení ceny za energii nebo plyn na vás chrlí v téměř nadzvukové rychlosti? Zbývá poslední krůček k tomu, abyste tomuto člověku uvěřili? Nejvyšší čas říct si DOST! Nevrhejte se bez rozmyslu do neznámých vod, informujte se o tom, co vám může taková změna dodavatele energií přinést.

Je změna dodavatele energií opravdu tak výhodná?

Informace o zdražování potravin, benzinu i plynu a elektřiny se na nás valí z televizních zpráv, novin i internetových stránek. Jako nejefektivnější řešení se na první pohled jeví právě změna dodavatele elektrické energie a plynu. Jelikož na českém trhu je poměrně dost firem, které se o dodávky energií starají, je nutno porovnat jejich nabídky a vybrat si – ne na základě aktuálních akcí, ale z hlediska dlouhodobého dodavatele, který garantuje smluvně ujednané podmínky pro roky následující. Najděte si proto všechny dostupné informace a dejte se do pátrání.

Přečtěte si:  Na co se připravit při žádosti o bankovní půjčku?

Pozor na podomní prodejce

Dobře oblečení mladíci nebo usměvavé slečny, které se vám snaží mezi dveřmi vnutit zaručeně nejlepší služby energetických společností, rozhodně nepatří mezi důvěryhodné osoby, které byste měli brát za slovo. Mezi dveřmi vám řeknou pouze to nejnutnější a zbytek „máte napsáno ve smlouvě“. Nenechte se proto uchlácholit řečmi o tom, jak je právě tento dodavatel nejvýhodnější.

Klidně si vyžádejte kompletní ceník, případně smlouvu a prokonzultujte ji s odborníky. Pozor si dávejte také na jednotlivé ceny, které jsou součástí ceníku, sledujte také, zda není cena „ozdobená“ tolik oblíbenou hvězdičkou, která vás odkazuje na poznámky pod čarou. Přejeme vám mnoho štěstí při výběru toho nejvýhodnějšího dodavatele plynu a elektřiny.