Kde získat účet bez poplatků?

Kde získat účet bez poplatků?
OpenClips / Pixabay

bankovními domy jakoby se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Ne všechny nabízejí stejně výhodné podmínky, které ocení především vaše peněženka nebo bankovní konto. Na měsíčních poplatcích zaplatíme neuvěřitelné sumy, ze kterých si české banky poměrně slušně žijí. Nenechávejte se okrádat a najděte banku, která si neúčtuje poplatky za vyřízení osobního úvěru, výběry z bankomatů ani došlé a odchozí platby. Která z bank tyto výhody nabízí?


Účet bez poplatků a zcela ZDARMA

Odpověď přináší například FIO banka, která odpovídá na potřeby svých klientů a přináší jim účet bez poplatků. Jaké výhody takový účet zahrnuje? Jedná se především o jeho zařízení, za které nezaplatíte ani korunu, zdarma máte také vedení internetového bankovnictví, příchozí i odchozí platby, trvalé příkazy a výběry z vlastních i cizích bankomatů (limitován je zde pouze jejich počet). Další bankou, u které neplatíte nic za zřízení osobního účtu je například mBank. Měsíčně zde můžete učinit však pouze 10 příkazů, za každý další si již zaplatíte.

Která banka je nejvýhodnější?

Pokud jste se nechali uchlácholit bezplatným založením účtu, mějte na paměti, že tato položka je pouze jednou, nikoli jedinou položkou, kterou můžete mít zdarma. Nemusí tedy platit, že banka, která nabízí založení osobního účtu zdarma, bude zároveň tou nejlepší a nejlevnější. Pokud si plánujete založit vlastní účet, vždy mezi sebou porovnejte ceníky jednotlivých bank a vyberte si takovou, která bude nabízet ty nejvhodnější podmínky právě pro vaše potřeby.

Přečtěte si:  Účet bez poplatků

Na čem nejvíce zaplatíte?

Poplatků, které si banky od svých klientů účtují je celá spousta. Mezi nejčastější patří již zmíněné výběry z bankomatů, poplatky za vedení účtu, příchozí nebo odchozí platby, předčasné splacení úvěru, poplatky za trvalé platby nebo SIPO platby a spousta dalších.