Jak nenaletět podvodníkovi? Držte se následujících rad

Po půjčce sáhnul alespoň jednou v životě každý z nás. Mohlo se jednat o přátelskou výpomoc, finanční injekci v rámci rodiny nebo regulérní spotřebitelský úvěr. První dva typy „půjček“ na rozdíl od toho třetího neskýtají riziko s názvem „podvod“. U spotřebitelských úvěrů, které nabízejí zejména nebankovní instituce, se však s nekalými praktikami můžete setkat poměrně často. Jak nenaletět podvodníkovi, to se dozvíte na následujících řádcích.

Jak nenaletět podvodníkovi – vybírejte ověřené společnosti

Reklama je jedna věc, skutečnost věc druhá. Ať už na vás působí společnost sebevíce solidněji, raději si vždy dopředu zjistěte maximum dostupných informací. Ty naleznete v internetových diskuzích a zkusit se můžete poptat také nejrůznějších přátel nebo známých, kteří již mají s půjčkami zkušenosti.

Pozor na nápadně nízké úroky nebo dlouhou dobu splatnosti

Zbystřete, pokud společnost nabízí menší půjčku s nízkými úroky, jejíž splatné období je však neúměrně vysoké. Na takovou situaci můžete narazit např. u rychlých půjček před výplatou. I když si půjčíte třeba jen 5000 Kč, společnost vám může splatnost půjčky prodloužit třeba na 12 i více měsíců. Co to znamená? Větší objem zaplacených úroků a více peněz do kapes věřitelů.

Přečtěte si o lichvářských praktikách v tomto článku

Čtěte smlouvy až do konce

Každá – byť i sebemenší půjčka by měla být podložena smlouvou, kterou si důkladně pročtěte od prvního, až po poslední řádek. V případě, že něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat, případně si pozvěte na konzultaci odborníka. Vyhnete se tak celé řadě potíží.

Přečtěte si:  Lichvářské půjčky - praktiky ve světě půjček

Další zajímavé články