Dostupnější půjčky jsou symbolem dnešní doby


Dostupnější půjčky jsou symbolem dnešní doby
geralt / Pixabay


Doby, kdy na půjčku dosáhlo pouze několik tisícovek dobře placených managerů a podnikatelů jsou ty tam. Dnes si může půjčit větší, či menší obnos téměř každý bez výjimky a dostupnější půjčky jsou symbolem dnešní doby. Proč jsou podmínky pro získání půjčky tak benevolentní a kdo všechno na ně vůbec může dosáhnout? To se dozvíme v následujícím článku.

Obecné podmínky pro dostupnější půjčky

V rámci obecných podmínek musí mít žadatel o půjčku alespoň 18 let a dostatečný plat. Neměl by mít zároveň záznam v registru dlužníků a při větších objemech půjčených peněz by měl žádat spolu s ručitelem. Ne všude jsou však podmínky takto striktní.

Spousta – zejména nebankovních institucí nabízí půjčky tzv. „bez registru“ nebo bez ručitele. Narazit můžete i na společnosti, které půjčí maminkám na mateřské dovolené, důchodcům, nezaměstnaným nebo všem ostatním, kteří nemají pravidelný (nebo dokonce žádný) příjem.

Na dostupnější půjčky dosáhnou i studenti

Ani podmínka plnoletosti však není u všech zprostředkovatelů půjček povinná. Třeba v bankách si může zařídit tzv. kontokorent každý student, který se prokáže platným potvrzením o studiu. Čerpat následně může částky v rozmezí 5 – 25 000 Kč.

Přečtěte si:  Dejte si pozor na exekuce

Co stojí za dostupností půjček?

Skutečnost, že současné zákony jsou nastaveny tak, aby nahrávali věřitelů a nikoli chránily dlužníky. Zprostředkovatelé půjček pochopitelně rýžují na komplikované situaci dlužníka a nabízejí na oko výhodné půjčky, které jej mohou dostat do nemalých problémů. Problémy mohou vyústit v exekuci nebo ztrátu střechy nad hlavou.