Bankovní účet zdarma

Nebaví vás platit vaší bance poplatky za vedení účtu? Hledáte bankovní účet zdarma, u kterého byste za běžný účet nemuseli platit žádné poplatky bance? I takové nabídky existují. V současné době, hned několik bank nabízí nebankovní účet zdarma. Jaké jsou nabídky těchto bank, a který bankovní účet zdarma je ten nejlepší?


Proč platit zbytečně poplatky bance?

Pokud hledáte bankovní účet zdarma, pozor na jednu věc. Bankovní účet zdarma automaticky neznamená, že máte všechny bankovní služby zadarmo tak, psali jsme před týdnem zde. Některé banky požadují poplatky za vedení účtu (třeba i několik stokorun měsíčně), za to vám ale nabízí řadu služeb. Velmi často je tak součástí tohoto měsíčního paušálu například internetové bankovnictví, výběry zvláštních bankomatů zdarma, pravidelné příkazy také zdarma a k tomu ještě tištěný výpis.

Jiné banky nabízí bankovní účet zdarma (tedy bez pravidelného měsíčního poplatku), ale naúčtují vám třeba poplatek za elektronické bankovnictví, nebo poplatek za výběr z bankomatu, či poplatek za každý trvalý příkaz nebo výpis z účtu.

Při volbě bankovního účtu zadarmo, se tedy vyplatí zvážit, jestli se vám opravdu vyplatí, a jestli ve vašem konkrétním případě není lepší platit nějaký pravidelný měsíční paušál. Protože třeba využíváte tolik bankovních služeb, že by vás to vyšlo výhodněji

Kdo nabízí bankovní účet zdarma?

V současné době jsou na českém bankovním trhu k dispozici především tyto bankovní účty zdarma:

FIO banka a její běžný účet

FIO banka nabízí jeden z nejlepších bankovních účtů zadarmo. Postačí vám minimální zůstatek na účtu ve výši 100 Kč. Všechny tuzemské příchozí a odchozí platby jsou zdarma (odchozí platby musíte zadávat elektronicky, při návštěvě pobočky platíte).  Zdarma jsou jak jednorázové příkazy, tak i pravidelné inkasa nebo trvalé příkazy. Navíc máte i platební kartu a výběry z vlastních bankomatů zdarma (u ostatních bankomatů platíte 30 Kč za výběr nebo 6 Kč z bankomatů ČSOB). K účtu navíc máte i elektronické bankovnictví přes internet, které je také zdarma. V součtu je tak bankovní účet FIO jeden z nejlepších bankovních produktů, který nabízí téměř dokonalý běžný účet zadarmo

Přečtěte si:  Bankovní vs. nebankovní půjčky: víte, kdy se vám mohou hodit?

mBanka – účet zdarma má několik omezení

Druhý nejlepší bankovní účet zdarma nabízí mBanka. Ještě poměrně nedávno měla mBanka jeden asi nejlepší bankovní účet zdarma. V roce 2011 ale došlo k několika změnám a bankovní účet zdarma od mBanky je nyní poměrně dost omezený. Běžný účet (mKonto) je u mBanky veden zdarma bez pravidelných měsíčních poplatků. Zdarma je ale pouze 10 příkazů k úhradě za měsíc (FIO banka má neomezený počet). Za každý další příkaz k úhradě zaplatíte 3 Kč. mBanka navíc neumožňuje vklady nebo výběry v hotovosti (FIO banka ano).  K účtu máte bankovní kartu zdarma, za výběr z bankomatu už ale platíte. První tři výběry jsou za 9Kč (zde vám ale na základě obratu mohou být poplatky odpuštěny), všechny další výběry u mBanky jsou za 35 Kč. K bankovnímu účtu zdarma máte i elektronické bankovnictví.

Zuno banka účet zdarma, ale hodně omezení

Zuno banka je jedna z nejnovějších bank na českém trhu. I ona nabízí bankovní účet buď úplně zdarma, nebo ve variantě PLUS za 68 Kč měsíčně.  Bankovní účet tedy může být veden zadarmo. K účtu dostanete kartu opět zdarma, za výběry už ale platíte. Buď 18 Kč u bankomatů Raiffeisenbank, nebo 38 Kč u všech ostatních bankomatů. Výběry v hovorovosti nebo jiné operace na přepážce jsou zpoplatněné. Celkově je možné tento účet využívat plnohodnotně, jen se musíte smířit s tím, že platíte poplatky za výběr z bankomatu a nemáte žádný způsob jak si vybrat peníze z účtu zadarmo (FIO banka i mBanka to umožňuje (mBanka při splnění podmínky minimálního obratu kartou).