Proč banka zamítla vaši žádost o půjčku?


Proč banka zamítla vaši žádost o půjčku?
thephilippena / Pixabay


Chtěli jste si půjčit na rekonstrukci bytu nebo koupi nového auta? Chcete si vyjet na společnou dovolenou nebo koupit novou vanu? Vaše první kroky vedly zaručeně do banky. Tam jste ale mohli narazit na poměrně tvrdé podmínky poskytování půjčky, které přesně stanovují, kdo na půjčku má a nemá nárok.

Žádost o půjčku – na co se banka zaměřuje

Při žádosti o úvěr, půjčku nebo hypotéku zkoumá banka několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější z nich patří zejména výše vašeho příjmu, která musí být pravidelná a dostatečná. U zaměstnavatele musíte být delší dobu, takže o půjčku ve zkušební době rozhodně nežádejte. Další překážkou pro poskytnutí půjčky může být váš záznam v registru dlužníků a to i v případě, že jste svůj dluh již splatili.

Výmaz z rejstříku totiž probíhá co tři roky. Překážkou může být také to, že jste již v důchodu nebo je váš věk příliš vysoký. Banky – ačkoliv je to velmi neetické, nicméně pochopitelné – chtějí mladší dlužníky. Pokud je překážkou pro poskytnutí úvěru nebo půjčky právě váš věk, můžete tuto skutečnost vyřešit tím, že si pozvete do pobočky i své děti a uděláte z nich spoludlužníky.

Přečtěte si:  Co dělat v případě, kdy mi banka nepůjčí?

Co když mi banka nepůjčí?

Neprošli jste přísným hodnocením banky a ta vám žádost o půjčku zamítla? Neklesejte na mysli. Existuje spousta dalších možností, jak získat zajímavý finanční obnos. Jednou z nich je oslovení nebankovních institucí, které jsou, co se týče půjčování peněz velmi vstřícné a ochotné. Půjčí vám proto i v případě, že je vás příjem nedostatečný nebo máte záznam v registru dlužníků.

Existují také půjčky expresní, se kterými získáte peníze do několika hodin. Žádost o půjčku probíhá formou vyplnění online formuláře nebo odesláním SMS zprávy. Pokud vám tedy banka nepůjčí, neklesejte na mysli a oslovte nebankovní instituce, které se mezi Čechy těší stále větší oblibě.